šaty

Svatební a večerní šaty

Svatební šaty jsou autorskými návrhy designérky Anny Svobodové, Eny atelier, a ušité na zakázku v Turecku svatebním ateliérem Gül Adigüzel. Použité materiály jsou:

  • satén, tyl, taft, organza, elastén
  • turecké , syrské a francouzské krajky a ruční výšivky
  • perličky, kamínky, flitry a korálky

Krajky a výšivky jsou nazývány uměním dvou ruk. V Číně se údajně vyšívá již od pravěku, poté se takovéto zdobení rozšířilo do Indie a Egypta. V Evropě se s výšivkami začalo až za našeho letopočtu. Krajky a výšivky, které najdete na šatech kolekce Eny jsou:

  • Turecké - představují kvalitu, zručnost, preciznost a ornamentální originalitu. Ve středověku nabyly velkého významu v orientu a vliv se rozšířil po celém světě.
  • Sýrijské - typické pro svoje výšivky z perliček, kamínků, flitrů a korálků. Patří mezi jedny z nejkvalitnějších výšivek a aplikací.
  • Francouzské - známé pro svoji éterickou jemnost a kvalitu zpracování. Jedná se o luxusní jemně zdobené tylové krajky s oboustranným lemováním.

Možnosti jsou téměř nekonečné... A tak i my - Eny atelier - žijeme pro den dnešní, avšak nikdy nezapomínáme a důkladně se připravujeme i na dny následující a to s nikdy nekončícím optimismem, navíc s inovativním přístupem a touhou objevovat nové postupy a možnosti, které uspokojí právě Vaše požadavky. Nepropadejte panice! Slunce vyjde každé ráno a nemusí být jen na Vás, jak bude probíhat.

Svatební šaty
Eny ateliér avatební šaty Královna Merry

Královna Merry

Večerní šaty
Eny ateliér společenské šaty Betty Blue 20. léta

Betty Blue 20. léta